Uutiset:

NCF - 日産倶楽部フィンランド支部

Päävalikko

Kausta -07 Final Edition 6.7.-8.7. (ITÄisin-SUOMI)

Aloittaja Tsun-Tee, helmikuu 23, 2007, 18:09:08

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Tsun-Tee

 :) Nyt kaikki Isin nasakat pikku penteleet kertomaan suosikkiaikataulujaan tämän vuoden Suurtapahtuman ajankohdalle! ;)

Jo perinteeksi muodostunut jokavuotuinen KAUSTA 2007 Super Run järjestetään siis tänäkin vuonna Nousevan Auringon Lipun alla vastoin järjestäjien parempaa tietämystä. :o Kuitenkin huomioikaa se seikka että tämän tapahtuman ajankohta on kuitenkin ollut aina heinäkuussa puolen välin tietämisssä. Syynä Botnia, ja Jae. Joka kuulle joku ISO tapahtuma juu nou! ;)

Vaihtoehtoja.... Heinäkuun viikonloppu: 6.-8.7. tai 13.-15.pvä  :-? ;D

Palkinnot tottakai jaossa ja lisäinfoa tulossa. 8-)

Pieni puolueellisuus aina kohdillaan, mites ne lomat Petrooli? ::)

Petrooli



Pieni puolueellisuus aina kohdillaan, mites ne lomat Petrooli? ::)
[/quote]
Mulle käy kumpi tahansa koska kumpiki viikonloppu töitä  :o  mutta ei ole ongelma eiköhän järjesty vapaa  ::)  6-8pvm ois vapaa taikka 27-29pvm.
100A - E10 & 200L-HLC230 & 260c 2d ht-KHL330 & 280c 4d ht- KP430 &Micra - K11

Tsun-Tee

Kalenterit käteen hops!

AJANKOHTA on viikonloppu 6.7.-8.7.2007!!!

:D

StanLaurel

Toihan on sopivasti kun seuraavana viikonloppuna on Liettuan miitti  ;)
413962 ¤ 150151 ¤ 91215 ¤ 25321

Tsun-Tee

#4
Liettuan miitti tottakai huomioitu! Innokkaimmat voivat aloittaa siirtymän Liettuan suuntaan jo lauantai iltana (sissivarusteisiin sonnustautuneina) pimeän laskeuduttua. :o

Palkintoluokat tullevat olemaan taas:

Kaustan Komein
kaustan karuin
salamyhkäinen kauimpaa tulijan palkinto (Eessun taassun 04, Sieltä tänneppäin 05, Pitkän päälle 06, *** 07)
+yllätysluokat

:D

Tähän mennessä tulossa: Tsun-T/D, Timo Hoo, Petrooli, Korjaaja Koskinen +muut satunnaiset ml. NiirRtas poppoota.

Perjantaina alkaa klo 16--> loppuu sunnuntaina 20.00 mennessä kun kaikki selvinneet saatu matkaan ja loput lakaistu pöydän alle.

Ohjelmasuunnitelma tässä vaiheessa entinen, uutta tulossa. Majoitus ennallaan, samoin järjestäjän puh.numero. :)

-Vonjake-

#5
Josko sais tälle kertaa edes jonki datsunin ajeltua paikalle. Ja pääsis ihan koko viikonlopuksi.

Ja jos sinne pääsee ylipäätään tulemaan, vielä ei ainakaan ole pakollisia suunnitelmia, aikaista sanoo tässä vaiheessa, mutta yritys on kova :)




ps. alkaa muuten olla kelejä riuhtoo Datsunit käsittelyyn..
Finn Datsuns
Paskat 4motion
CfMoto

mortica

Me ollaan myös tulossa ainakin näillä näkymin.
B11, 410, 510, K11, N15 *Drive a Datsun and decide*

alfadatsun

LainaaMe ollaan myös tulossa ainakin näillä näkymin.
samoin,kulkuväline sekä tulijat hiukkasen epäselviä  :-X
Tolppapaikka AD:lle kuitenkin jo varattuna  ::)

mortica

Lainaa
samoin,kulkuväline sekä tulijat hiukkasen epäselviä  :-X
Tolppapaikka AD:lle kuitenkin jo varattuna  ::)
Sama juttu. Meiltä tulijoita kaksi tai kolme.

Tolppapaikka AD:n pystyssä pitämistä varten  ;D
B11, 410, 510, K11, N15 *Drive a Datsun and decide*

Tee_Koo

#9
Tulossa ollaan mikäli vapaan viikonlopun armeijasta suovat :-/ Tuon viikonlopun jälkeisenä maanantaina tulevat uudet alokkaat prikaatiin, niin saattaa olla että kiinni olen tuon viikonlopun järjestelemässä oloja valmiiksi tuleville sodanajan tovereilleni :P
Cherry A12 -80, 280ZX L28E -81, Pulsar NX E16 -82, Micra E15ET -83, Sunny E16 -87

Lisäksi Subaruja, Mazdoja ja kaksipyöräisiä.

pikkutyttö

 [smiley=vrolijk_26.gif] Me tullaan myös koko perheen voimin! ;D Onko millaista majoitusta tarjolla, vai pitäisikö yöpyä Joensuussa(Jokkestadissa)? Meillä kun on toi 3-vuotias mukana, ellei suostuisi sitten jäämään mummin luokse päiväksi Joensuuhun... 8-). Kivaa, Kausta ja kotiseudulla vielä, jee!!!!
Nissan Bluebird -90 2.0 LX T12(Lintunen)

pikkutyttö

LainaaKalenterit käteen hops!

AJANKOHTA on viikonloppu 6.7.-8.7.2007!!!

:D

;)Koska tarkempi ohjelma? :)
Nissan Bluebird -90 2.0 LX T12(Lintunen)

alfadatsun

Lainaa

;)Koska tarkempi ohjelma? :)
Tähän saakka ei ole ollut selvempää ohjelmaa,mistä sitten johtuukin asia on käsittääkseni toinen juttu ::)

alfadatsun

Botniamiitti on ollu ja mennyt tälle vuodelle,seuraavana KAUSTA,nyt on aihetta tutkia kalentereja 8-)

valpas

Restaurantapäivät Kangasalla just samana viikonloppuna.

alfadatsun

LainaaRestaurantapäivät Kangasalla just samana viikonloppuna.
Niitähän on joka vuosi,voipi olla ettei KAUSTAA :-[

Tsun-Tee

#16
Lainaa
Niitähän on joka vuosi,voipi olla ettei KAUSTAA :-[

Tämä on valitettavasti totta, sillä Kaustan neuvottelumaja mennee myyntiin todennäköisesti tämän miitin jälkeen. Liekkö juhlittu liiankin antaumuksella ;D

Jokatapauksessa tänä vuonna laitetaan jalalla koreasti kuin viimeistä päivää! :o Palkinnot tulevat olemaan IKIMUISTOISEMMAT kuin koskaan aiemmin, ja ne ovat kyllä olleet aina ainutlaatuiset :-X

Tapahtumakalenteri on tänäkin vuonna kuten aiemminkin erittäin liukuva käsite. Tapahtuma alkaa kun tulemme paikalle perjantaina klo noin 16. Siitä eteenpäin mennään miten sattuu olemaan harrastajia paikalla, ja miten on innostus. ;)

Varmaa on seuraava:

-SAUNA... klo 16 perjantaista klo 14 sunnuntaihin AINA on mahdollisuus saunoa. :D Naisille oma ja miehille oma, tai sitten turkkilaisittain miten lystää. Uinti on ilmaista myös rantasaunalla. Suihkut ja Wc:t majoituksissakin omansa.
-GRILLI... aina kun on tarvetta, puuta riittää :) Takkahuoneessa voi iltsussa paistaa kyljystä.
-RUOKA... omat eväät, keittiötarpeet eli koneet uuneineen ja mikroineen löytyy, jääkaappeja ainakin 5kpl +pakkaset ja pakastelokerot. Aamukaffet tarjotaan 8-) (Tosin viimeksi kaikki ei nukkuneet ollenkaan, joten sikäli....)
-Perinteiset sissiretket Venäjälle lauantaina johonkin aikaan riippuen onko tulijoita matkalla. Huimaustestit ehkä myös, samoin lauantaille sattuu palkintojenjako.
-Jotain pikku kisaa ehkä on jos innostuu poppoo, tai jotain silmäpeliä.

PULLONÄYTTELY: eli kuten aina, mitä juot niin tyhjät pullot/tölkit jää näyttelyyn/siivoojille palkaksi ja "osallistumismaksuksi". Muita maksuja ei ole. :D

[size=8](JOS tietty örveltää ja rikkoo/sotkee paikat ylettömästi/kohtuuttomasti niin joutuu itte siivoon/maksaan)[/size]

-Karaookkea vois olla jos poppoo tahtoo, vehkeet löytyy varmaankin. Mussiikkia voi soittaa, autosta tai muutenvain.

-Perinteista rupattelua, autojen ihmettelyä, muuta sellaista.

-Rompepäivät, eli jokainen mukaan mitä mahtuu myytävää, ainakin järjestävä taho ottaa osasia mukaan, myyntitilat saa sisältä. Ei tarvi ulkona itikoitten syöttinä kauppaa tehä. ;)

-Majoitus kuten ennen, sänkyjä on monta, patjoja yms. myös. Jos tulee perjantaina niin suurin mahku saada peti. Tai ota oma patja mukaan niin sisätilaa on varmasti. Ulkona ei tarvi yöpyä, paitti jos itse tahtoo. Nurmea riittää teltallekkin.

TULLA VOI MILLOIN VAIN, kunhan tulee ennen sunnuntai klo 12. Meininki tuskin kuolee kokonaan mihinkään aikaan, joten ihan sama tuleeko päivällä vai yöllä. Aina kannattaa kuitenkin ilmoittaa tulostaan vaikka tekstiviestillä niin tiedetään varustaa kunniakomppanjaväijytys.

Ilmoittautumiset numeroon o5o-5275o7o/ Jani Tanskain tai tännekkin jos ennen 6.7. perjantaita klo 12. Kaustalla ei enää jouda lukemaan nettiä ;)

Tuo numero kannattaa trallentaa matkalle kännyyn jos tulee eksy, niin voi soitella ja kysellä neuvoa. Samoin teknisen ongelman sattuessa samasta numerosta hinausapua ;D

Sunnuntaina mahdollisuus puhaltaa viralliseen alkometriin ennen rattiin astumista ettei tule vahinkoa.

Tässäpä jotain ja lisää taas kun tulee mieleen, hyttyssavuja varaan ja jotain myrkkyä, mutta ottakaa hyvät immeiset mukaan omatkin mömmöt. Niitä lentää täällä ihan juuttaasti! >:( (itikoita/sääskiä, ei mömmöjä siis)

ps. Sänkypaikkaan sisältyy tyyny/peitto, vakikävijöille myös petivaatteet/pyyhe. Jokavuotisille myös peittely ja hyvänyönsuukko.

[size=16]TERVETULOA kaikki entiset ja uudet naamat![/size]

t.eskola

Kuulostaa melko täydelliseltä 'paketilta'! ;D Eipä o tullu ennen käytyä niin jää hyvänyönsuukot saamati :'( :-*

Pitäähän sitä lähteä karuimman titteliä tavoittelemaan jos vain suinkin on Dasse nipussa  8-)
"Olette hankkinut korkealuokkaisen japanilaisen autoteollisuuden tuotteen. Onnittelemma valintaanne." D1200 huoltokirja

Tonde79

pitääpä käydä toimistolla kattelemas työlistoja,josko pääsis kans uutena Kaustan kävijänä mukaan ;)
Chrysler Grand Voyager 3.3 -00 ja muutama muu :D

pikkutyttö

 ;D No, sinne tullaan ainakin, on muutenkin Joensuuhun tulo silloin. Ihanaa, päästään Kaustaan.... ;D ;D ;D
Nissan Bluebird -90 2.0 LX T12(Lintunen)

pikkutyttö

#20
Lainaa;D No, sinne tullaan ainakin, on muutenkin Joensuuhun tulo silloin. Ihanaa, päästään Kaustaan.... ;D ;D ;D

:) Kiva, löydettiin hyvä ja halpa majoitus noin 10km päästä itse tapahtumasta, suurkiitos siitä Tsun-Teelle!! [smiley=dankk2.gif] Tosin tullaan vasta lauantaina ja silloinkin joudutaan ajamaan Joensuun kautta.  8-) Pitää hakea vanhempi tytär sieltä mukaan. :) :)
Nissan Bluebird -90 2.0 LX T12(Lintunen)

Tonde79

#21
Lainaapitääpä käydä toimistolla kattelemas työlistoja,josko pääsis kans uutena Kaustan kävijänä mukaan ;)
hohoo,mulla on tuolloin vapaata ;) täytyypä lukea topiccia tuosta majoituksesta... :-?
Chrysler Grand Voyager 3.3 -00 ja muutama muu :D

ILVES-Joe

Tarviiko sissikeikkaa varten maastopukua tai muuta suojaustarvetta....?? ;)

Katotaan miten homma etenee, kesäloma alkaa vasta viikkoa myöhemmin ja "itä-Suomen turneeseen" pitää saada mahdutettua monta käyntikohdetta että viikonlopun reissussa ei onnistu :-/
Bluebird 410 historic rata-auto, LB10, FG103. KPLE10, LE10 5kpl, K10, K11
http://www.koskenkorvankyla.fi/
http://www.ilvesjoki.fi/

ひゃ く あ hyakuA sataA

Saisikos tyhmälle (lue ei mitään hajua koko kaustasta) lisää infoa tuosta kaustasta.
olisi loma justiinsa päällä ja S-joella tankomarkkinat, että kumpaanko sitä suuntaa. Tähän asti on tangoiltu vuodesta 1989 vuodesta tasasen tappavaan tahtiin joka vuosi. :D
Hyundai i30 isg 1.4 2010   E10-75`hashis` mr  EX Austin mini 1030 cm3-77 race evo 1 `ministeri`   EX VLB10-67 ex e10  ex S12  Ex-S13 N-15 -98 EX  gsm 0465485071 1000 cm rules!

pikkutyttö

LainaaSaisikos tyhmälle (lue ei mitään hajua koko kaustasta) lisää infoa tuosta kaustasta.
olisi loma justiinsa päällä ja S-joella tankomarkkinat, että kumpaanko sitä suuntaa. Tähän asti on tangoiltu vuodesta 1989 vuodesta tasasen tappavaan tahtiin joka vuosi. :D


::) Herranjestas,satku, että edes kyselet moista-kumpaan ottaa osaa...aiemmin tuolla luki, että saattaa olla viimeinen Kausta-tapahtuma, Tangomarkkinoita on joka vuosi. Tietysti tuutte Kaustaan!!!!!
Nissan Bluebird -90 2.0 LX T12(Lintunen)

pikkutyttö

 ;DVielä viikko ja sitten" Kotiseudeudulle Pohjois-Karjalaan vaihdan verkkarit farkkuihin...."!  ::)
Nissan Bluebird -90 2.0 LX T12(Lintunen)

Kuju

Ilvekselle tiedoksi,että aikaisempina vuosina ei ole ollu käyttöä maastopuvulle. ;) Kyllähän sitä itsekin Kaustan suuntaan kampean,vaikka tällä hetkellä ei olekaan oikean merkkisiä harraste autoja. Luulen,että on mahdollista saada oikeanlainen menopeli alle eräiltä "kaiffareilta". ::)

Tonde79

olenko sokea vai mikä lie... ;D

mutta onkos ajo-ohjeista näin uusille tulijoille muuta tietoa kuin Tsun-Teen puhelinnumero?(taitaa olla ns. kuuma linja) ;)
Chrysler Grand Voyager 3.3 -00 ja muutama muu :D

Kuju

Paikkahan löytyy,kun eniroon tyrkkää määränpääksi KAUSTAJÄRVENTIE 149, 82750 ÖLLÖLÄ. ;) Se vie ihan riittävän lähelle määränpäätä.Lopun matkan voi ajaa korva kuulolta.Missä mökää,siellä elämää. 8-)

datsunpower

No woe h*l*w*tti... sehän on jo ens viikonloppuna  :o  suattaapi käävä niin että ei jouda  :P
Paisti jos kävis lauantaina ihan päiväseltään kääntymässä ja ihan selvinpäin  :-/
JPL710 -73 / RS13 -90 / N14 GTi -91 / ZE1 Leaf -21
Moottorinohjauksen säädöt, vikakoodien luku, NATS ongelmat.