Uutiset:

NCF - Nissan Club of Finland

Päävalikko

iskari? p10 -96

Aloittaja lindinen, tammikuu 15, 2013, 08:06:46

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

lindinen

Saisko kuvaa alkuperäisestä p10 -96 iskarista viel jopa mahdollisesti sri primmistä koska käytin katsastuksessa niin tuli hylsy jarruletkunliittimestä vaikka siin ollut mitään vikkoo se ol iskari joka pokdahti niin en ole varma et onko tossa alkuperänen iskari vai joku erikoinen. Edellinen omista laittanut alustaa uusiksi.

BA

Siis mitä se katsastusmies halusi muutettavan?  :-?
Eikö letku ollut iskarissa kiinni vai?

Yleensä on ollut ihan sama miten letku on tolpassa kiinni, vaikka sitten nippusiteellä. Jos on irti niin on tullut sanomista.
Alun perinhän siinä on tolpassa sellanen reiällinen peltilevy ja letkun liitin tulee läpi reiästä ja sellasella C-sokalla kiinni siihen.

lindinen

Eiku se inssi vaan sano et jarruletku vuotaa mutta se ei ollut jarru nestettä vaan nestettä iskarin sisältä eli iskari paskana. Tarviis kuvan alkuperäsestä iskarista nytten et näänkö onko kiinni oleva iskari alkuperänen vai vaihdettu. Kertä entinen omistaja ei sanonut onko pelkästään joudet vaihdettu vai kokosarja.

Jylppy

Nyt täytyy kysyä mitä merkitystä sillä on, onko ne iskarit orkkikset vai ei? -Meinaan vaan, että vaihtoon ne menee kuitenkin, jos kerran sökönä ovat. Ja madallettuun autoon kannattaa etsiä semmoiset iskarit, mitkä soveltuvat madallusjousien kanssa käytettäviksi.
L18@120Y LB210 -77
120Y KLB210 -75

lindinen

Eli problem solvet löysin iskarit taakse kaks kappaletta 100e