Uutiset:

NCF - Suomen Nissan-kerho

Päävalikko

Nissan Maxima pakoputki ongelma.

Aloittaja Tapza, heinäkuu 14, 2012, 21:47:23

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Tapza

Joo elikkäs tuossa mökkitietä varovaisesti 30 km/h ajellessa Pakoputki (tai jokin muu osa) kolahti melko kovaa maasta törröttävään terävään kiveen. Autossa ei ilmennyt muuta vikaa kuin että äänet kovenivat arviolta 10-15 Db. Eli en tiedä kyllä mikä siinä nyt on vikana mutta jos joku tietää että mikä on nyt mennyt rikki ja paljonko sen korjaaminen tulisi maksamaan arvostaisin kovasti vastausta. :) Kiitos jo etukäteen! :P
Nissan Maxima QX '97 2.0L V6

Tero-75

Ilmiselvästi jokin osa pakoputkistosta on iskussa vaurioitunut, mutta mikä, selviää vain nostamalla auto
ylös tunkilla tai nosturilla ja menemällä auton alle katsomaan.

Kun vaurioitunut osa(t) on selvinnyt löytää hinnan esimerkiksi Motonetin tai
Fixuksen nettisivuilta.
Puh: 040-5636785
P11 2.0 SLX -98 purkuosia, TA12 -87 2.0 SGX aut; KN10 120A Coupé -81 + pikkuviri A14; B11 -84 (R.I.P E16 123hp 163Nm)
Skoda Octavia Combi 1.4TSi 2017, Suzuki GT 125R -76

Tapza

Jaajaa, no pitääkin sitten tarkistaa. Kiitos neuvoista! :)
Nissan Maxima QX '97 2.0L V6

Tapza

Asia kunnossa, pakoputki oli vioittunut sen verran pahasti että piti semmoinen uusi käydä hommaamassa ja vietiin ammattimiehille vaihdettavaksi eikä edes ollut kauhean kallista  :)
Nissan Maxima QX '97 2.0L V6

MaximaMies

LainaaAsia kunnossa, pakoputki oli vioittunut sen verran pahasti että piti semmoinen uusi käydä hommaamassa ja vietiin ammattimiehille vaihdettavaksi eikä edes ollut kauhean kallista  :)

No uusittiinko koko putkisto vai vain pätkä ja mikä pätkä?
Paljonko maksoi?

Nimimerkillä joustopätkä vuotaa omassa kulkineessa.
Nissan Maxima 1998 V6 3.0 A
Subaru Outback 2001 H6 A
Mitsubishi Pajero 1999 2.8 A