Uutiset:

NCF - Nissan Club of Finland

Päävalikko

Primera 2.0 saa liikaa bensaa??

Aloittaja ladaha, joulukuu 01, 2009, 12:38:38

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

ladaha

Elikkä 2.0ykspistesuihku vm92primera ei mennyt pääsöistä läpi,,kaikki arvot koholla ja saa bensaa tosi paljon mutta pystyy ajamaan ja toimii ihan normaalisti,,mistähän vikaa kannataisi etsiä? lambda mitattu ja näyttäisi ehjältä..tulppia käytin irti ja olivat ihan mustat/märät..
datsun 1600 72 150y/82 datsun 160j violet 78 ja 79

M i g i

LainaaElikkä 2.0ykspistesuihku vm92primera ei mennyt pääsöistä läpi,,kaikki arvot koholla ja saa bensaa tosi paljon mutta pystyy ajamaan ja toimii ihan normaalisti,,mistähän vikaa kannataisi etsiä? lambda mitattu ja näyttäisi ehjältä..tulppia käytin irti ja olivat ihan mustat/märät..
Ilmamäärämittari eli se koko helahoito siinä ilmanputsarin alla.. löytynee korvaava B osa 50€ (liikkeestä sopii kysyä hintaa uudelle ja istuviltaan ;))