Uutiset:

NCF - 日産倶楽部フィンランド支部

Päävalikko

Bluebirdi ruputtaa kolmella..

Aloittaja junsku, maaliskuu 27, 2009, 10:20:29

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

junsku

Eli tossa toissapäivänä ajelin rauhallisesti meneen tommosella 1.8 t luupäällä ja yhtäkkiä alko ruputtaa kolemlla vaihdettu jo tulppa, tulpan johto ja virranjakajan kansi.... pyörijä on ihan hyvän näkönen ja se on jakajasta katottuna toinen sylinteri joka on pimeen.. APUAA!!! :-/

junsku

oisko vika mahollisesti suuttimen piuhoissa kun päästää kaasun ni ei pätkytä enää yhtään ku jollain oli ollut 200sx s13 sama vika... olisiko mahdollista että siinä vika? :-?

Flame

#2
savuttaako? Tuleeko millään kierrosalueella mukaan? Itsellä oli tota kolmella käymistä havaittavissa kun kansipahvi petti, mutta sen kyllä sitten huomaakin siitä savun määrästä auton perässä hyvin äkkiä. Muuten kuulostaa hyvin mysteeriseltä, koska kyseessä on vaan yks tulppa ja kaikki olennainen on jo vaihdettu :o

edit: jahas kyseessä olikin 1.8t bluebird.. suosittelen käyttämään dnsf.orgin hakukonetta ja jos ei vielä löydy, niin kysymään aiheesta siellä :)
Vw Touran -08, Seat Toledo -04, Sunny n13 hb 1.6 -88

Patsy

Mulla oli Oopeli (pthui) joka meni kolmepyttyiseksi...tehtiin koneremppa eikä sittenkään auttanut! Sattumalta asentajan käsi osui jarrutehostimeen vievän letkun halkeaman päälle jolloin neljäskin hörähti peliin mukaan. Alipaine tehostajaan otettiin imusarjasta jolloin halkeaman vuoksi yksi sylintereistä kävi käytännössä pelkällä ilmalla. Voisko olla siis ilmaa väärä määrä väärässä paikassa jostain syystä?

BB2.0D

mulla turbo luupää kävi tyhjäkyntiä 3 pytyllä niin venttillien säädöllä homma korjautui.kolme imua kanto ei se muuta tarvinnukkaan.
BB2.0D