Uutiset:

NCF - 日産倶楽部フィンランド支部

Päävalikko

Almeraan takakajarit

Aloittaja Sappihenkari, heinäkuu 31, 2011, 22:33:47

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Sappihenkari

Moro vaan!
Ostin tuollaisen vähänajetun almeran -99 eräältä papparaiselta.

nyt ensimmäisenä pitäis saada poppivehkeet autoon. Tuleeko tuonne hattuhyllylle kajarinjohtoja valmiiksi? Onko ne jossain piilossa? Mitä kautta ne kannattais laittaa jos niitä ei ole?

DeadEyes

Asia varmaan jo selvinnyt mutta ainakin omassa ex-almerassa -98 1.6gx sedanissa oli takapenkin selkänojan yläosan taakse mustan muovin alle jätetty piuhojen päät valmiiksi liittimessään. Kaiuttimia ei ollut alunperin takana.
P11-144 '00, Saab 9³ '99

Juhku131

Mahtaako piuhat mitä kautta kiemurrella taakse? Tuleeko suoraa keskeltä vai jostain kynnyslistojen alta?

HerraHuu

Kuskinpuolella kulkee kourussa ainakin omassa Allussa. Sieltä perältä niitä päitä pitäisi helposti löytää kyllä..

Juhku131

Juu, varmaan löytyykin, mutta itse mietin vain, että mitä kautta ne sinne tosiaan menee, kun ajattelin mahollisesti vahvistinta lisätä kehii ja ois hyvä tietää, ettei vedä samaa kautta virtapiuhaa  ;D

HerraHuu

Näinpä. Tai sitten jätät vahvistimen etupäähän. Ei tarvitse takapäähän vetää yhtään johtoa. Tosin alkup. kaiutinjohto kannattaa vaihtaa jos hifistellä meinaa paremmilla vehkeillä ja hakusessa on muutakin kuin poliisin huomatus huviluvan puuttumisesta.